Vážení příznivci architektury,

 

dovolujeme si vás pozvat na 9. ročník konference KŘIŽOVATKY ARCHITEKTURY, kde se dne 21. 9. 2017 představí mexický architekt Alberto Kalach.

 

V rámci odborného doprovodného programu mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze - Letňanech budou za účasti Alberto Kalacha mezi 16:30 a 17:00 hodinou budou vyhlášeny výsledky soutěže YOUNG ARCHITECT AWARD 2017.

 

Samotná přednáška proběhne od 17:00 - 18:30 hodin, jejíž průběh i s navazující diskuzí bude moderovat Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury.

 

„Architektura je jediným lidským nástrojem pro obydlování světa. Obydlováním měníme naše okolí a životní prostředí, měníme i způsob, jakým svět obýváme a užíváme.“ říká Alberto Kalach, mistr mexické architektury známý svým velkým vlivem na mladou jihoamerickou architektonickou scénu a svým nekompromisním přístupem k problematice ekologie a krajiny. Tvoří domy v souzvuku s přírodou, jeho stavby jsou plné zeleně, citlivě umístěny v přírodním rámci. Pracuje s vodou, uvědomuje si její úbytek a navrhuje řešení. Zabývá se i problematikou územního plánování. Jeho vliv je dnes již globální. Spolupracuje s předními světovými umělci mexického původu doma i v zahraničí. Jeho monografie jsou vydávány po celém světě.

 

Více informací najdete zde.

Vstup zdarma na základě registrace na www.krizovatkyarchitektury.cz.

Vygenerovaná vstupenka slouží zároveň jako čestná vstupenka na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v den konání akce.


Za finanční podpory: SFŽP ČR

Partneři: Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národní technické muzeum, FOR ARCH, PVA EXPO PRAHA

Záštita: MMR, MŽP, MŠMT, MK, SMO ČR, Praha

Odborná záštita: NPÚ, ČKA, ČKAIT

Mediální partneři: ČRo – Radiožurnál, Moderní obec, archiweb.cz, ARCHITECT+, ERA21, ASB, Střechy-Fasády-Izolace, Stavitel, EARCH., PROPAMÁTKY, PRO města a obce, Skypaper

Spoluorganizátor: Technická univerzita v Liberci

Organizátor: ABF, a. s.

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit