Podzimní DEN ARCHITEKTURY Vás letos seznámí se stavbami napříč staletími, tentokrát s důrazem na vztah lidí, měst a vody

 

Pořádající spolek KRUH si Vás dovoluje pozvat na nadcházející 7. ročník DNE ARCHITEKTURY, díky kterému se o víkendu 30. 9. a 1. 10. 2017 opět otevřou návštěvníkům dveře a vrata jindy zavřených budov, jak těch starých, tajemných a pozapomenutých, tak i těch nejnovějších, plných technologií a tvořících nové dominanty měst.

 

Ve více než šesti desítkách měst a obcí si mohou zájemci vybírat z bohatého programu. Kromě mimořádně zajímavých vhledů do historie i současnosti návštěvníky čekají pohledy na město a vodu z řady často netypických míst či úhlů: ze sedel bicyklů, z lodních palub a říčních vln, z oken autobusů, z jindy nepřístupných cest i z ptačí perspektivy. Festival představí nejen stavby přímo spojené s vodou, ale také současnou architekturu, industriální stavby, historicky cenné objekty i sakrální stavby.

 

Většina akcí v rámci dne architektury je přístupná zdarma. Výjimkou jsou například unikátní Plavby parníkem za architekturou, vyhlídkové a tandemové lety ve Žďáru nad Sázavou či výlety autobusem do různých míst ČR.

 

Podrobnější informace naleznete v přiložené tiskové zprávě a kompletní program pro jednotlivá města na www.denarchitektury.cz.

 

V případě zájmu o rozhovory či další podklady se obracejte na Lucii Čunderlikovou.

Praha   Stepan Sazovice 02 m

Foto: Praha – Gočárův Dům zemědělské osvěty, kostel sv. Václava v Sazovicích

 

Uložit

Uložit